ZÁPOTOCKÝ – JANEČEK (81’ZMEŠKAL), OUŘEDNÍK, PETRATUR (86’ČÁP), CHMELÍČEK – DOUBEK, VRABEC, BENEŠ, DOKSANSKÝ, FELGR – MESZÁROŠ

Oba týmy měly předešlé kolo odložené z důvodu klimatických podmínek, a tak to bylo pro oba týmy první soutěžní utkání. Na hře to bylo vidět. A tak si slušná návštěva natěšených diváků moc hezkého fotbalu neužila. Vzhledem k tomu, že se jedná o derby, tak i tak bylo o náboj postaráno.

Ještě pět minut před zápasem jsme řešili, jak poskládat sestavu. Horko těžko jsme dali dohromady jedenáct zdravých hráčů. Více méně sestava byla poskládána z nouze a takto jsme nikdy nehráli. Na lavičce zůstali akorát dva ne úplně zdraví hráči. Zajímavostí je, že na hřišti bylo šest stoperů, kteří v krátké minulosti na tomto postě hráli. Doplnil je na poslední minuty sedmý Mirek Doksanský. Za sebe se musím přiznat, že jsem měl o osudu zápasu pochybnosti a hodně jsem se bál, aby se neopakoval scénář z podzimního zápasu.

Realita byla však jiná.
Nevím, v jakém byl rozmaru soupeř, ale prakticky za celý zápas nic kloudného nevymyslel. Když se již dostal na dostřel Zdeňka Zápotockého, tak mu bylo malé i pletivo za brankou nebo si se střelou poradil Zdeněk. Až v poslední minutě při nás stálo obrovské štěstí, když míč orazítkoval tyčku naší branky. Za bojovnost a kolektivní výkon by byla vstřelená branka hodně krutá. Škoda, že Michal Meszároš nedokázal zužitkovat své dvě velké šance ke vstřelení branky, kdy nehlídán hlavičkoval mimo branku soupeře. Michal to, ale měl celý zápas hodně těžké, protože byl na hrotu osamocen. Důležité bylo zhustit a udržet střed hřiště, což stálo hodně sil, která poté chyběla v ofenzivní části. Přesto jsme nehráli žádného zanďoura a soupeři to tak moc neusnadňovali.
Myslím, že remíza je vzhledem k průběhu utkání spravedlivá a za naši bojovnost nám je získaný bod odměnou. K relativně férovému zápasu přispěl i velmi kvalitní sudí, který to neměl v některých situacích lehké, ale nakonec musí uznat oba celky, že pískal spravedlivě.

V příštím utkání přivítáme od 16:30 v naší aréně ambiciózní tým Velkých Popovic. Potrápíme svým kolektivním přístupem i tohoto soupeře???

VS