Už v pátek školička sehrála svůj mini turnájek se sousedy z Průhonic a pro některé děti to byl první opravdový zápas v dresu a proti opravdovému soupeři. Děti si zápasy užily a většina z nich i bouřlivě fandily, když zrovna nebyly na place. Všichni, včetně rodičů měli radost z jejich zápalu pro hru. Veřme, že jim to tak vydrží i nadále.

Naše přípravka má za sebou opět turnajový víkend v rámci OFSPV. Mladší přípravka byla na turnaji v Louňovicích. Vzhledem některým absencím kluky na tento turnaj doplnil Jenda Mostecký a Marek Vraný ze starší přípravky. Ve všech odehraných zápasech vyjma dvou“ slabších desetiminutovek“ předvedli kluci velmi bojovný výkon a jen díky nedotažení některých akcí, občas chybějícím silám a nepřesným střelám na branku z toho nebyli konečné výhry. Ta se povedla jen proti Kunicím, ale výsledné skóre 12:17 potvrzuje, že zápasy byli velmi vyrovnané a je jen otázkou času, kdy se to přetaví i v podobě výsledků. Ty nejsou vždy úplně nejdůležitější, ale je pravdou, že povedený zápas okořeněný výhrou vždy potěší a povzbudí.

Starší přípravka – modrá, odehrála svůj turnaj v Kounicích. Na tomto turnaji pro změnu doplnili tým kluci z mladší přípravky a to Filip Sadílek a Dan Bránecký, aby si vyzkoušeli náročnější pojetí fotbalu a také změnu systému 5+1. Tento turnaj byl z naší strany opět velmi bojovný a jen drobnosti opět rozhodovali o lepších výsledcích. Konečná bilance jedna výhra, jedna remíza… a pro příště předsevzetí, že k poctivému výkonu je potřeba přidat více vstřelených gólů, povede se to v Čestlicích na domácím turnaji?

Starší přípravka – bílá, odehrála svůj turnaj v Kunicích, opět je čekali soupeři, se kterými se utkali na domácím turnaji. Již po dvou turnajích je patrné, že největšími soupeři budou pro kluky hlavně Kunice a Brandýs, se kterými zatím sehráváme nejvyrovnanější utkání. V Kunicích to však pro kluy v těchto utkáních výsledkově nedopadlo a po velkém boji v těchto kláních prohráli. Nicméně trenéři hodnotili tento turnaj kladně a to i z důvodu toho, že se kluci snažili v tomto turnaji aplikovat některé nacvičené akce z tréninků a to bez zbytečného respektu z toho, že by se to nemuselo vždy povést – i tyto drobnosti je posouvají dále v jejich fotbalovém růstu.

Mladší žáci se utkali se soupeřem ze Struhařova s cílem vybojovat první jarní domácí výhru, k zápasu nastoupil kompletní kádr vyjma Franty Přesličky, který si bohužel 3 dny před zápasem zlomil ruku(tímto ho zdravíme a přejeme brzké uzdravení a návrat na hřiště). Celý zápas se nesl v duchu našeho mírného tlaku, avšak hosté hrozili z jednoduchých brejků, po kterých se jim podařilo celkem 3x skórovat. Za nás se však prosadil 2x Ráďa Kolařík, 2x Mates Opočenský a po jedné brance přidal Tom Karásek a David Průša. Zapsali jsme důležitou výhru a v sobotu 4. května můžeme jet v klidu k lídrovi tabulky do Sibřiny a pokusit se zastavit jeho vítěznou vlnu.

A tým čekal v sobotu venkovní zápas v Pacově a ještě v poledne nás bylo 9, ve 14:00 nás bylo již 10 a v 15:50 nás bylo 11… a to na střídačce byl ještě Pepa Vik a v základní jedenáctce i Pavel Ouředník, který byť věkově více hraje zápasy starých gard, tak nás nenechal ve štichu a přišel nám pomoci…. Obrázek o naší účasti ať si udělá každý sám, v každém případě se opět potvrdilo, že Čestlice se nevzdávají. Soupeře jsme se nezalekli a už ve 2. minutě jsme vedli 1:0. Gólů jsme mohli dát i více, ale bohužel (opět) jsme doplatili na naší střeleckou potenci. Soupeř nás rozhodně nepřehrával a byť jsme se snažili hrát agresivně, tak abychom měli šanci na úspěch. Cca po půlhodině jsme dali více prostoru pacovskému snajprovi a pan rozhodčí viděl kontakt ve vápně a pískl penaltu, kterou Pacov proměnil. Půle tedy 1:1 a v kabině jsme o poločase spřádali plány, jak utkání bodově udržet. I v druhé půli jsme měli několik slibných šancí na vstřelení gnu, ale, ale, ale… Posledních 15-20 minut měli několik šancí i domácí, ale naštěstí jsme tlaku odolali a snažili zápas dohrát alespoň na bod. V 90. minutě se udál rozhodující souboj na půlicí čáře. K údivu domácích tento souboj rozhodčí utkání neposoudil jako nedovolený a tak se Martin Vrabec s Michalem Čápem hrnuli na branku domácích a druhý jmenovaný zakončil tuto poslední akci zápasu vstřeleným gólem. Výhra 2:1 se tedy rozhodně počítá, tím spíše, že ještě dopoledne nebylo jasné, jestli budeme schopní zápas odehrát.